Mistrzostwa Europy OYAMA IKF, Estonia 2017 - sukces zawodników GOLIATA!

Mistrzostwa Europy OYAMA IKF, Estonia 2017 - sukces zawodników GOLIATA!

W dniach 11-12 listopada 2017 roku, w Estonii w Kohtla Jarve, zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt, Semi-knockdown i Knockdown. Wystartowało w nich około 230 zawodniczek i zawodników reprezentujących OYAMA IKF oraz liczne organizacje karate Kyokushin z 8 krajów (Rosja, Estonia, Łotwa, Gruzja, Niemcy, Węgry, Ukraina i Polska). Świetnie spisała się Polska kadra i nasi Klubowi zawodnicy, którzy wywalczyli aż 4 medale, w tym 2 złote i 2 srebrne.

23406122_1773925969346808_1632502580960399322_ojpg

Polskę z ramienia Śląskiego Klubu Karate "GOLIAT" reprezentowali:

- Gorol Anna (Mistrzyni Europy, kumite)

- Jabłoński Łukasz
(V-ce Mistrz Europy, kata)

- Żelazny Michał 
(V-ce Mistrz Europy, kumite)

- Żelazny Marek 
(Mistrz Europy, kumite)

Zawodnicy przez ostatnie 3-miesiące przygotowywali się pod okiem ich klubowego trenera - Sensei Jacka Walaszczyka (3 DAN).


Zawodnicy w trakcie okresu przygotowań do zawodów brali również udział w specjalistycznych treningach i seminariach prowadzonych przez naszych utytułowanych i doświadczonych instruktorów:

PRZYPOMNIJMY SOBIE, JAK NASZA KADRA SZYKOWAŁA SIĘ DO TURNIEJÓW PODCZAS OSTATNICH ZGRUPOWAŃ KLUBOWYCH:

Warto zaznaczyć, iż Sempai Łukasz Jabłoński przez wiele lat był przygotowywany do zawodów w konkurencji kata przez naszych multimedalistów, m.in. wielokrotnego Mistrza Europy w kata i kobudo - Sensei Sebastiana Cierpioła oraz naszą aktualną v-ce Mistrzyni Świata z Kanady - Sensei Agatę Walaszczyk.

Ponadto należy dodać, że Sempai Marek i Michał Żelaźni od wielu lat są niepokonanymi Mistrzami Polski i Mistrzami Europy z 2016r. w kumite a Sempai Anna Gorol brązową medalistką Mistrzostw Europy 2016 i wielokrotną Mistrzynią Polski (również w kumite)!

W tym miejscu składamy ogromne podziękowania dla wszystkich sparingpartnerów, kolegów i koleżanek Klubowych, którzy każdego dnia dawali siłę i motywację naszym zawodnikom do ciężkich treningów i walki!

20171112_193332240_iosjpg
Na zdjęciu od lewej: Michał Żelazny, Anna Gorol, Marek Żelazny, Łukasz Jabłoński

Organizatorem Mistrzostw była Estońska Federacja Oyama Karate na czele z Sensei Valeri Savitskim 4 dan. Dyrektor Komitetu Organizacyjnego ME była niestrudzona Irina Savitskaya. W zawodach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i regionu. Mistrzostwa otwarł Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate - Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz Wiceprezes OYAMA IKF ds. sportowych- Przewodniczący Rosyjskiej Federacji OYAMA Karate- Shihan Igor Gubaidulin 5 dan. Hanshi Dyduch w imieniu OYAMA IKF serdecznie podziękował gospodarzom za zaproszenie, a następnie wręczył Sensei Savitskiemu list okolicznościowy z okazji zorganizowania Mistrzostw Europy.

img_5492mjpg
uroczyste otwarcie Mistrzostw.

Sędziami głównymi zawodów byli Wiceprezesi OYAMA IKF- Shihan Paweł Pajdak 6 dan (w konkurencji Kata) i Shihan Igor Gubaidulin 5 dan (w konkurencjach Kumite). Z ramienia OYAMA PFK arbitrami maty/centralnymi byli: Shihan Witold Choiński 6 dan (w Kata i Kumite), Shihan Paweł Pajdak 6 dan (w Kumite) i Sensei Dariusz Szulc 4 dan (w Kata). Trenerem naszej reprezentacji był Shihan Rafał Majda 5 dan we współpracy z Sensei Dariuszem Szulcem 4 dan, pełniącym dodatkowo obowiązki kierownika ekipy. Klubowymi couchami polskich zawodników byli Sensei Patrycjusz Mostek 4 dan (Rzeszów) i Sensei Dominik Rzepka 3 dan (Kraków). Galerie zdjęć przygotował Wiceprezes OYAMA IKF - Sensei Radosław Dyduch 1 dan (Kraków).

img_6018mjpg
Anna Gorol w akcji - walka finałowa.

W sobotę po południu rozegrano konkurencję Kata w 4 kategoriach /seniorek i seniorów   oraz juniorek starszych i juniorów starszych (od 16 lat do 18 lat)/. Zawodnicy polscy wywalczyli 8 medali, w tym: 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Niemiec, którzy zrobili znaczne postępy, zdobywając aż 2 złote krążki.

img_5446mjpg
Justyna Cyrulik - zwyciężczyni w konkurencji pow. 60 kg.

W niedzielę, na dwóch matach, zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w konkurencjach walki. W formule Lekki Kontakt, Polska nie była reprezentowana. Dominowali w niej bojowi Łotysze, Ukraińcy, Estończycy i Rosjanie. 

20171111_120048152_iospng
Reprezentacja ŚKK "GOLIAT"

Wszyscy polscy zawodnicy i trenerzy podróżowali samolotem (Warszawa-Tallin-Warszawa) a następnie autokarem (Tallin-Kohtla Jarve). W czasie posiedzenia Zarządu OYAMA IKF uchwalono, że Otwarty Puchar Europy OYAMA IKF odbędzie się w Radomiu w 2018 roku, a Otwarte Mistrzostwa Europy OYAMA IKF w Cottbus (Niemcy) w 2019 roku. Należy podkreślić, że odpowiedzialni za organizację ww. zawodów: Sensei Tomasz Klimaszewski 4 dan (Radom) i Shihan Andrzej Tomiałowicz 5 dan (Niemcy) byli uważnymi obserwatorami ME w Estonii.

GRATULUJEMY NASZEJ REPREZENTACJI WSPANIAŁEGO WYSTĘPU!!!
OSU!
Śląski Klub Karate "GOLIAT"