Sensei Walaszczyk Jacek

4 DAN

Zawodnik i trener Śląskiego Klubu

Karate "GOLIAT". Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników Klubowych. Posiada stopień mistrzowski 4 dan. Pierwszy oraz drugi stopień mistrzowski nadany został przez samego, legendarnego Soshu Shigeru

Oyamę (10 DAN).

Karate trenuje od 31 lat. Od 20 lat jest instruktorem czynnie prowadzącym zajęcia. Prowadzi kilka grup treningowych: początkujące, średniozaawansowane oraz kadrę kumite Śląskiego Klubu Karate "GOLIAT".

Wychował wielu Mistrzów Polski i Europy.

Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w konkurencjach kata, kobudo oraz kumite. 4-krotnie zdobywał tytuł najlepszego sportowca roku. 6-krotnie zdobył Mistrzostwo Polski w kumite. Był mistrzem oraz v-ce Mistrzem Polski w kata i kobudo. Większość swoich turniejowych walk wygrywał przez knockout oraz wazari.

Brał udział m.in. w prestiżowych turniejach w Kanadzie, USA i Japonii w kategoriach OPEN kończąc większość walk przed czasem. Na turnieju w Kanadzie zdobył 3 puchary. Podczas walk w USA startując jako jeden z najmłodszych i najlżejszych zawodników wywalczył pierwsze miejsce w kategorii OPEN wygrywając trzy walki przed czasem (z czterech odbytych).

Ponadto sensei Jacek Walaszczyk jako instruktor ŚKK "GOLIAT" jest licencjonowanym sędzią sportowym, instruktorem sportu, posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego oraz kierownika placówki. Prowadzi obozy letnie i zimowe organizowane przez Klub.

Studiował kierunek "prawo" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na wydziale prawa i administracji.

"SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA MOJE TRENINGI! :)"

Najważniejsze osiągnięcia:

- 4 krotny tytuł najlepszego sportowca roku

(2000r. // 2001r. // 2002r. // 2003r.)

ZAWODY MIĘDZYNARODOWE:

- ćwierćfinał na Mistrzostwach Świata w Japoni w kategorii OPEN przy wadze 75 kg.