II OTWARTY BYTOMSKI TURNIEJ OYAMA KARATE

II OTWARTY BYTOMSKI TURNIEJ OYAMA KARATE

333532677_1085335712423137_8309398440153157616_njpg

Dnia 25.02.2023 r. w SP Mistrzostwa Sportowego na ul. Tarnogórskiej 2 w Bytomiu odbył się II Otwarty Bytomski Turniej Oyama Karate. 

Turniej został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu we współpracy ze Śląskim Klubem Karate "Goliat". 

Sobotnia uczta sportowa zgromadziła ok. 200 zawodników rywalizujących w dwóch konkurencjach Kalaki oraz Walka na Tarczy. W formie zamkniętego Bytomskiego Turnieju odbyła się również rywalizacja w Kata.

Emocji nie brakowało szczególnie w pierwszej części zawodów podczas walk w Kalaki. Publiczność wprost wrzała, rodzice dopingowali swoje pociechy przeżywając pojedynki czasami intensywniej od dzieciaków.


W południe rozpoczęliśmy Walki na tarczy. Tym razem do rywalizacji potrzebny był wprawny trener trzymający tarczę i oczywiście wachlarz umiejętności kumite poczynając od techniki a kończąc na tzw. "wyobraźni walki". Przygotowania w tej konkurencji stały na wysokim poziomie. Podczas wykonanych walk odczuwalna była praca trenerska przysposabiająca zawodników do wiosennych turniejów kumite.


Bytomski Turniej Kata odbył się w czterech kategoriach różniących się stopniem stażu w karate (KYU). Wielu ze startujących miało już za sobą wcześniej odbyte pojedynki w Walce na tarczy. Kata stawiło dla nich zatem kolejną szansę na sukces. Mam duże uznanie dla zawodników pierwszego kroku w tej konkurencji, ze względu na zachowanie spokoju ducha i koncentracji na zadaniu, co jak wiemy nie jest łatwe przy tego typu wystąpieniach.


GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW WSPANIAŁYCH I LICZNYCH SUKCESÓW !!!

PODZIĘKOWANIA DLA GRONA SĘDZIOWSKIEGO, POMOCNIKÓW I WSZYSTKICH OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W PRZEBIEG BYTOMSKIEGO TURNIEJU OYAMA KARATE !

DO ZOBACZENIA W 2024 NA III EDYCJI, OSU!