Międzynarodowy mityng Oyama Karate w Krakowie (15 lat Oyama IKF)

Międzynarodowy mityng Oyama Karate w Krakowie (15 lat Oyama IKF)

IMG_3917jpg
kadra instruktorska Śląskiego Klubu Karate "GOLIAT" reprezentująca Klub podczas mityngu

W dniach 4-6 października 2019 r., w Krakowie odbył się Międzynarodowy Mityng Sportowo-Szkoleniowy Oyama Karate, zorganizowany przez OYAMA Polską Federację Karate z okazji Jubileuszu 15-lecia OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, 2004-2019. Gospodarzem Mityngu był Krakowski Klub OYAMA, który w dniu 05.10.19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5, os. Oświecenia 30 przygotował warsztaty poświęcone konkurencji Lekki Kontakt z udziałem trenerów i instruktorów oraz uczniów do 13 lat, następnie zajęcia Kata i Kata z bronią, a na zakończenie- trening poświęcony Semi-knockdown i Knockdown dla juniorów, juniorów starszych i młodzieżowców obojga płci. Zajęcia prowadzili Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan, Sensei Stefan Więckowski 4 dan, Sensei Edyta Majcherczyk 2 dan i Sensei Maciej Burnetko 2 dan.

1mjpg
Sensei Tomasz Mrowiec w akcji

Dnia 05.10.2019 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone w Krakowie-Nowej Hucie, odbyła się główna część Mityngu - Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe OYAMA PFK adresowane do szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, trenerów, instruktorów, sędziów, osób zaawansowanych oraz kandydatów do udziału w kursach trenerskim i instruktorskim OYAMA PFK z kraju i zagranicy.

IMG_0357-3jpg
uczestnicy semianrium

Uroczystego otwarcia Mityngu dokonał prezes Zarządu OYAMA IKF– Hanshi Jan Dyduch, który przedstawił założenia programowe i organizacyjne Seminarium.
Zajęcia szkoleniowe w zakresie doskonalenia, standaryzacji i oceny Kihon Kata przeprowadzili Trenerzy Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków) i Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec).

IMG_0269jpg

IMG_5938jpg

W uroczystej części Mityngu, Hanshi Jan Dyduch wręczył pasy i certyfikaty mistrzowskie, zdobyte w czasie XVIII Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego Oyama Karate w Polsce, w Europejskim Centrum BUDO w Dojo- Starej Wsi, nagrody i upominki oraz wydawnictwo pt. „Wkład Polski w działalność programową i organizacyjną OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, 2004-2019”.

Swoje pasy mistrzowskie odebrali m.in zawodnicy oraz instruktorzy Śląskiego Klubu Karate "GOLIAT":
  • Sensei Patrycja Stanek (1 DAN)
  • Sensei Angelika Rożek (1 DAN)
  • Sensei Daniel Twardowski (1 DAN)
  • Sensei Marcin Sztepun (1 DAN)
GRATULUJEMY! :)

IMG_3712jpg
świeżo upieczone czarne pasy z Prezesem Klubu


Oprócz tego, z okazji Jubileuszu, organizator wydał nowy informator Związku pt. „Kihon i Kata OYAMA Karate. Wymagania szkoleniowe i egzaminacyjne od 10 do 1 kyu, Kraków 2019”, DVD z aktualną wersją Kihon Kata 1-8, nową kartę indywidualnej licencji członkowskiej OYAMA PFK z piękną japońską kaligrafią „Karate-do” oraz minutowy film popularyzujący OYAMA Karate pt. „Oyama Karate Promo”.

IMG_3569jpg

Dnia 06.10.2019 zagraniczni goście zwiedzali historyczne centrum Krakowa pod opieką Sensei Roberta Bretnera 4 dan.

W Międzynarodowym Mityngu Oyama Karate, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 15-lecia OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate, 2004-2019 wzięło udział blisko 280 osób z Polski, Norwegii, Estonii, Rosji i Niemiec.

Mityng dofinansowała Gmina Miejska Kraków,
za co OYAMA PFK i gospodarze wyrażają serdeczne podziękowania, OSU!IMG_8349jpg
Sensei Angelika Rożek i Sensei Patrycja Stanek z Hanshi Janem Dyduchem