Mistrzostwa i Puchar Europy Kyokushin WKB (Dębica, 23-24.11.2019r.)

Mistrzostwa i Puchar Europy Kyokushin WKB (Dębica, 23-24.11.2019r.)

IMG_0097JPG

W dniach 23-24.11.2019 r w Hali MOSiR w Dębicy odbyły się II Mistrzostwa Europy Mężczyzn w kategorii Open, Wagowe Mistrzostwa Europy Kobiet i U22 oraz Otwarty Puchar Europy w Kata i w Kumite w kategoriach dzieci, juniorów i oldboyów obojga płci, zorganizowane przez World Kyokushin Budokai Polska.

IMG_0115JPG

Zgłosiło się blisko 630 zawodniczek i zawodników z 21 państw. Na zaproszenie Shihan Dariusza Burdy 5 dan, reprezentanta krajowego WKB w Polsce wystartowali też przedstawiciele klubów OYAMA Polskiej Federacji Karate, którzy nie zawiedli, zdobywając 12 medali (w tym: 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych) oraz wysokie miejsca punktowane. OSU!

IMG_3682JPG

Zawody odbyły się m.in. pod Honorowym Patronatem Ambasady Japonii w Polsce i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Organizatorem ME i PE był Leżajski Klub Kyokushin Karate. Patronat medialny nad Mistrzostwami objęły TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny i Nowiny 24.

IMG_6896JPG

Przebieg zawodów można było obserwować na bieżąco w Internecie. W pierwszym dniu, do późnego wieczora, przeprowadzono eliminacje, ćwierćfinały i półfinały na pięciu matach. W niedzielę odbyły się 22 finały i część półfinałów na jednej macie, poprzedzone testem łamania desek.

IMG_7717jpg

Walki w większości stały na wysokim poziomie sportowym. Były zacięte, twarde i bardzo wyrównane. Wyróżniali się świetnie dysponowani zawodnicy Ukrainy.

IMG_0086JPG

Śląski Klub Karate "GOLIAT" reprezentowało 4 zawodników:
- Sensei Angelika Rożek
- Sempai Krzysztof Budzik
- Sempai Julian Boduszek
- Sempai Adrian Liebich

Sensei Angelika Rożek (1 DAN) pewnie wygrywając walkę o wejście do półfinałów z zawodniczką z Turcji niestety musiała uznać wyższość kolejnych oponentek zajmując ostatecznie 4 miejsce Mistrzostw Europy w konkurencji knockdown!

collagejpg

Sempai Krzysztof Budzik (1 KYU), pomimo świetnej dyspozycji oraz walki przegrywa starcie o wejście do półfinałów przez bardzo kontrowersyjną decyzję sędziów.

collage2jpg

Sempai Adrian Liebich (4 KYU) po świetnym występie i pewnym prowadzeniu całej walki w wyniku przypadkowo zadanych technik niedozwolonych wyprowadzonych w ferworze walki, otrzymuje ujemne punkty i automatycznie przegrywa pojedynek.

Semapi Julian Boduszek (4 KYU) po świetnych starciach zdobywa ostatecznie brązowy medal Mistrzostw Europy!!!

IMG_0207JPG

Z ramienia ŚKK "GOLIAT" funkcję sędziego pełniła Sensei Patrycja Stanek (1 DAN).

Sędziując w pierwszym dniu turnieju wielogodzinne starcia nasza sensei została dostrzeżona a zarazem wyróżniona - w drugim dniu zawodów zostaje wybrana do składu sędziowskiego finałów Mistrzostw Europy!

IMG_8959JPG

Funkcję trenerów pełnili Sensei Tomasz Mrowiec (3 DAN) oraz Sensei Jacek Walaszczyk (3 DAN)

Podczas turnieju obecny był Prezes Klubu, Sensei Jerzy Walaszczyk (4 DAN) pełniący zarazem funkcję kierownika naszej drużyny.

IMG_3788JPG

Wielkie podziękowania dla Pana Adama Liebicha, który opiekował się naszymi zawodnikami podczas przedturniejowego ważenia oraz bezpieczenie dostarczył wszystkich na miejsce :)

OGROMNE GRATULACJE DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW ORAZ TRENERÓW,
OSU!Medalowe wyniki zawodników Oyama karate

MISTRZOSTWA EUROPY

2. Gibek Julia, Kraków Oyama (Knockdown)

3. Szreiter Julia, Łódź (Knockdown)

3. Lidak Klaudia, Radom (Knockdown)


PUCHAR EUROPY

1. Kisiel Jarosław, Wyszki (Knockdown)

1. Stępień Krzysztof, Radom (Semi-knockdown)

1. Herbst Gniewomir, Kraków Koyama (Semi-knockdown)

1. Grześ Natalia, Jelenia Góra (Semi-knockdown)

2. Fister Inga, Piotrków Trybunalski (Semi-knockdown)

2. Twardowska Alicja, Kraków Koyama (Lekki Kontakt)

3. Boduszek Julian, Katowice Goliat (Semi-knockdown)

3. Smolec Michał, Wadowice (Semi-knockdown)

3. Leonarska Agata, Jelenia Góra (Lekki Kontakt)

Oficjale sprawozdanie i wyniki Organizatorów ME/PE zostaną podane na: www.wkbpoland.pl


SERDECZNIE DZIĘKUJEMY GOSPODARZOM NA CZELE Z SHIHAN DARIUSZEM BURDĄ,
GRATULUJEMY MEDALISTOM I ICH TRENEROM, OSU!


IMG_9417JPG

IMG_5874JPGIMG_6729JPG