OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK W KUMITE (KRAKÓW, 07.10.2023)

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK W KUMITE (KRAKÓW, 07.10.2023)

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK W KUMITE

Kraków 2023


 
Rozpoczęcie Seminarium w Krakowie. Foto Radosław Dyduch


Dnia 7 października 2023 r., w Krakowie, w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com- Com Zone odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kumite, z udziałem przeszło 290 osób, w tym m.in. przedstawicieli Niemiec, Norwegii, Estonii i Węgier. Całodzienne szkolenie skierowane było do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów. Pod kierownictwem Hanshi Jana Dyducha 8 dan, zajęcia specjalistyczne prowadzili wybitni i utytułowani trenerzy OYAMA Karate: Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków) i Shihan Rafał Majda 6 dan (Jelenia Góra).
W czasie ceremonii otwarcia Seminarium, Hanshi Dyduch przedstawił program mityngu, prowadzących zajęcia i cel poszczególnych zajęć.


Shihan Andrzej Pierzchała i Sensei Tomasz Mrowiec. Foto Radosław Dyduch


Pierwsze dwa treningi przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała, prezentując techniki ręczne i nożne oraz ich kombinacje, z użyciem tarcz tajskich, pod kątem walki sportowej.      


Shihan Rafał Majda i Sensei Iwona Mostek. Foto Radosław Dyduch


Po przerwie, w ramach wprowadzenia do nowych przepisów sportowych, Shihan Rafał Majda zrealizował zajęcia, poświęcone kopnięciom mae-geri i hiza geri jodan.


Uczestniczki treningu. Foto Radosław Dyduch


Na zakończenie Mityngu, Hanshi Jan Dyduch uroczyście wręczył pasy i certyfikaty mistrzowskie uczestnikom XX Ogólnopolskiego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego Oyama Karate w Polsce, które odbyło się w Krakowie w dniach 3-4 czerwca 2023 r. Oprócz tego, uhonorował Sensei Krzysztofa Mrozka 3 dan listem gratulacyjnym z okazji jubileuszu 40-lecia uprawiania karate. OSU!

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZDOBYWCOM STOPNI MISTRZOWSKICH, OSU!


Hanshi podziękował uczestnikom Seminarium za liczne przybycie i zaprosił ich na kolejne- poświęcone walce sportowej, które odbędzie się 6-7 styczniu 2024 roku w Jeleniej Górze. Foto serwis Seminarium wykonał Sensei Radosław Dyduch 2 dan.