Puchar Śląska OYAMA KARATE w konkurencjach kata, kobudo oraz kalaki (Chorzów, 07.03.2020r.)

Puchar Śląska OYAMA KARATE w konkurencjach kata, kobudo oraz kalaki (Chorzów, 07.03.2020r.)

IMG_2786jpg

W dniu 07.03.2020r. w Chorzowie (Szkoła Podstawowa nr 29) odbyły się zawody "O Puchar Śląska" w konkurencjach kata, kobudo oraz kalaki. 

W zawodach spotkała się czołówka zawodników Śląskiego Klubu Karate „GOLIAT” reprezentująca takie miasta jak Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy, Gliwice, Bytom.

IMG_5634JPG

Puchar Śląska to podsumowanie sezonowych zmagań śląskich karateków. 

Obserwując wzrost zainteresowania konkurencją kumite i zarazem poszerzającą się ilością sukcesów zawodników „GOLIATA” w tej konkurencji cieszy, że formy kata ciągle są doskonalone, a poziom karateków zaangażowanych w ich trening jest wciąż zachwycający, czego mogliśmy być świadkami podczas sobotnich zawodów. 

IMG_2323JPG

Od strony sędziowskiej istotne było wprowadzenie na tegorocznym Pucharze nowej formy weryfikacji wyszkolenia zawodników w formie punktowego systemu oceniania.


IMG_0657JPG

W całej Polsce powoli odchodzi się od tzw. „chorągiewek”, znamionujących pucharowy system rozgrywania zawodów, w kierunku oceniania zawodników bardziej szczegółowo i wnikliwie poprzez przyznawanie oceny od 1 do 5 przez każdego z pięciu sędziów. Taka też formuła rywalizacji realizowana była na sobotnich zawodach podczas eliminacji w zaawansowanych kategoriach. 

W pozostałych początkujących i średniozaawansowanych kategoriach zawodnicy „po staremu” rywalizowali w systemie pucharowym. 

IMG_2796jpg

Do grona jury oceniającego na punkty włączeni byli tylko ci najbardziej doświadczeni, utytułowani sędziowie posiadający stopień mistrzowski dan.

IMG_2809jpg

Po zakończeniu Pucharu Śląska obył się Chorzowski Turniej kalaki zrzeszający zawodników z chorzowskich sekcji karate oraz gości z Bytomia i Katowic. 

IMG_2983jpg

Zawody podobnie jak to miało miejsce na odbywających się miesiąc wcześniej Zawodach Oyama Karate „O Nagrodę Górnika” dostarczały zarówno startującym dzieciom jak i kibicującym im rodzicom duża radości i zabawy. 

Dla wielu początkujących walka na pałki była jednak nie tylko frajdą, lecz również nie lada wyzwaniem.

IMG_7276JPG

Finałowa trójka została nagrodzona medalami i dyplomami, a każdy z uczestników otrzymał worek z upominkami.  

Jako sędziowie i trenerzy naszych zawodników liczymy, że spore grono sympatyków kalaki w Klubie nabierze apetyt na kumite i z podobnym zapałem przystąpi do swoich pierwszych walk w tejże priorytetowej dla karate konkurencji.

Organizatorem zawodów był Sensei Marek Szukalski (3 DAN).

Całość turnieju nadzorował Prezes Śląskiego Klubu Karate "GOLIAT, Sensei Jerzy Walaszczyk (4 DAN).

Ogromne podziękowania dla wszystkich instruktorów, którzy przyczynili się do zorganizowania tej prestiżowej imprezy oraz za świetną pracę sędziowską i organizacyjną.

IMG_2799jpg

Oprócz rywalizacji sportowej nasi najmłodsi zawodnicy mogli nawiązać nowe przyjaźnie oraz miło spędzić czas dopingując się wzajemnie podczas startów :)

IMG_2797jpg

IMG_2798jpgZOBACZ VIDEO Z TURNIEJU:

1. Puchar Śląska 1 
2. Puchar Śląska 2
3. Puchar Śląska 3
4. Puchar Śląska 4