RELACJA Z TURNIEJU - III ZAWODY OYAMA KARATE O NAGRODĘ BYTOMSKIEGO GÓRNIKA (BYTOM, 21.01.2024r.)
Dnia 21.01.2024 r. w hali „Na Skarpie” w Bytomiu odbyły się III Zawody Oyama Karate „O Nagrodę Bytomskiego Górnika”.
Trzecia edycja bytomskiego Górnika zgromadziła ok. 320 zawodników i zawodniczek z południa Polski. Organizatorami zawodów byli Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Śląski Klub Karate „Goliat”. Patronat nad imprezą przejął Prezydent Miasta Bytom. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał zastępca prezydenta Bytomia, Adam Fras.
Zawody „O Nagrodę Bytomskiego Górnika” odbywały się w dwóch konkurencjach – KATA oraz KALAKI. Rywalizacja w tych konkurencjach rozgrywała się w tym samym czasie, na co pozwoliły dogodne warunki przestrzenne, jakie niewątpliwie posiada hala „Na Skarpie”. Pojedynki w KALAKI miały miejsce na trzech matach startowych, natomiast występy KATA na dwóch matach.
Nad przebiegiem walk KALAKI czuwali sekretarze przydzieleni odpowiednio do mat: A, B i C. Funkcja sekretarza maty znacznie ułatwiła, uelastyczniła oraz przyspieszyła przebieg turnieju. Dzięki równoległemu przebiegowi konkurencji KALAKI i KATA, początkujący adepci sztuki karate, poza własnymi zmaganiami sportowymi, mogli podziwiać wykonania widowiskowych form w takich prestiżowych konkurencjach jak KATA DRUŻYNOWE, KOBUDO KATA, czy GRUPY MISTRZOWSKIE KATA. Możliwość obserwacji bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów miała na celu wzbudzić w młodych karatekach inspirację do dalszego rozwoju.
Wszyscy startujący otrzymali za udział w zawodach worki z upominkami, natomiast na trójkę finałową czekały dodatkowo przepiękne puchary przygotowane przez firmę Sutemi z Wadowic. Zawody odbyły się w dniu święta wszystkich Babć, co z jednej strony uczyniło niedzielny turniej ucztą rodzinną, z drugiej zaś, aby umożliwić zawodnikom dopełnienia dalszej części dnia odwiedzinami u babci, narzucało presję szybkiego zakończenia turnieju. Na szczęście organizatorów, jak i startujących, sprawna kooperacja sędziów, dyscyplina zawodników oraz wspomagających ich rodziców sprawiły, że trzecie górnicze zawody, pomimo sporej liczby startujących, zakończyły się w planowym czasie.
Zawody „Oyama Karate „O Nagrodę Bytomskiego Górnika” stały się sztandarowym bytomskim turniejem Oyama Karate rozgrywanym w wielorakich formach i gromadzącym coraz szersze grono sympatyków.
Zapraszamy za rok, kiedy to zamierzamy dopełnić wachlarz konkurencji o Kumite .
OSU !
WYNIKI
KONKURENCJA KALAKI
· Kat. A (2020-2019)
I m – Julia Roszak
II m – Kamil Petniakowski
III m –Adam Przylepa – Gawlik
IV m – Małgorzata Duda
· Kat. B, dziewcząt (2018)
I m – Maja Wróbel
II m – Aleksandra Skoczyk
III m – Natalia Zdziebko
IV m – Magdalena Uliasz
· Kat. B – 1, chłopców (2018)
I m – Michał Peszka
II m – Jakub Zając
III m – Filip Wójcik
IV m – Julian Celiński – Mysław
· Kat. B – 2, chłopców (2018)
I m – Tomasz Turowski
II m – Igor Dembiński
III m – Szymon Kajewski
IV m – Jacek Klimas
· Kat. C, dziewcząt (2017)
I m – Lechowicz Hanna
II m – Rucińska Łucja
III m – Adamczyk Zofia
IV m – Zarębska Jadwiga
· Kat. C – 1, chłopców (2017)
I m – Tobiasz Słomka
II m – Kordian Damilak
III m – Wiktor Pauś
IV m – Robert Walentynowicz
· Kat. C – 2, chłopców (2017)
I m – Adam Kajewski
II m – Aleksander Roszak
III m – Mikołaj Radkiewicz
IV m – Stanisław Simka
· Kat. D, dziewcząt (2016)
I m – Julia Banert
II m – Oliwia Drozdek
III m – Hanna Czuwaj
IV m – Oliwia Piątek
· Kat. D, chłopców (2016)
I m – Julian Radkiewicz
II m – Michał Klimas
III m – Marek Piechota
IV m – Antoni Witała
· Kat. E, dziewcząt (2015)
I m – Maja Sroka – Więckowska
II m – Katarzyna Wróbel
III m – Zuzanna Kuleszewicz
IV m – Małgorzata Ogórek
· Kat. E – 1, chłopców (2015)
I m – Oliwier Lacheta
II m – Jakub Kotala
III m – Gabriel Pandzich
IV m – Dawid Duda
· Kat. E – 2, chłopców
I m – Piotr Kozak
II m – Jakub Radwański
III m – Michał Porański
IV m – Filip Koza
· Kat. F, dziewcząt (2014)
I m – Laura Serzysko
II m – Aleksandra Janosz
III m – Anna Sosnowska
IV m – Wiktoria Leśniak
· Kat. F, chłopców (2014)
I m – Wiktor Lisiatyński
II m – Hubert Chojnacki
III m – Oskar Orłowski
IV m – Aleks Ryszka
· Kat. G, dziewcząt (2013)
I m – Laura Kawalska
II m – Lena Kalisz
III m – Nika Śmiałek
IV m – Urszula Sipióra
· Kat. G – 1, chłopców (2013)
I m – Jakub Ryborz
II m – Szymon Niklas
III m – Maksymilian Fert
IV m – Antoni Duda
· Kat. G – 2, chłopców (2013)
I m – Kajetan Cierpioł
II m – Artur Celner
III m – Rafał Tyrański
IV m – Oskar Koziński
· Kat. H (2012)
I m – Krzysztof Sekta
II m – Jakub Wasiak
III m – Noemi Śmiałek
IV m – Martyna Petniakowska
· Kat. I (2011-2010)
I m – Aleksandros Mamas
II m – Maria Pasternak
III m – Julia Pasternak
IV m – Wiktoria Madeja
KONKURENCJA KALAKI
· Kat. A: 10 kyu
I m – Wiktoria Leśniak
II m – Aleksandra Janosz
III m – Marta Jobda
IV m – Ewa Wtulich
· Kat. B: 9j kyu
I m – Natalia Rak
II m – Oliwia Pruszkowska
III m – Julia Pomykała
IV m – Ksawery Pruszkowski
· Kat. C – 1: 9s – 8j kyu, chłopcy
I m – Leon Stanclik
II m – Gabriel Pandzich
III m – Wojciech Lechniak
IV m - Kazimierz Jurek
· Kat. C – 2: 9s – 8j kyu, dziewczęta
I m – Maja Cebo
II m – Agata Żarska
III m – Hanna Turowska
IV m – Maja Sroka – Więckowska
· Kat. D – 1: 8s – 7j kyu, chłopcy
I m – Szymon Grzywocz
II m – Mateusz Nowak
III m – Igor Knapik
IV m – Karol Łyszczarz
· Kat. D – 2: 8s – 7j kyu, dziewczęta
I m – Maja Kołodziejczyk
II m – Maria Pasternak
III m – Kalina Grząślewicz
IV m – Nikola Palusińska
· Kat. E – 1: 7s kyu, dziewczęta
I m – Anna Granek
II m – Lena Słoniewska
III m – Karolina Strzempa
IV m – Emilia Korepta
· Kat. E – 2: 6j kyu, dziewczęta
I m – Noemi Śmiałek
II m – Patrycja Solecka
III m – Aleksandra Strzempa
IV m – Nika Śmiałek
· Kat. E – 3: 7s – 6j kyu, chłopcy
I m – Oskar Czerwiński
II m – Ibrahim Belhaj
III m – Dominik Sikora
IV m – Tymoteusz Cogiel
· Kat. F – 1: 6s kyu i powyżej, dziewczęta
I m – Dominika Kapała
II m –Aleksandra Wawrzko
III m – Aleksandra Marzec
IV m – Julia Wabnic
· Kat. F – 2: 6s kyu i powyżej, chłopcy
I m – Mateusz Spiechowicz
II m – Rafał Komraus
III m – Kacper Makselon
IV m – Igor Bryłka
· Kat. G: Mistrzowska – 1 (do 6s kyu włącznie)
I m – Kacper Meroń
II m – Anna Hyzopska
III m – Oliwier Panek – Sroka
IV m – Weronika Drapińska
· Kat. H: Mistrzowska – 2 (od 5j kyu włącznie)
I m – Michalina Domider
II m – Bartosz Kociołek
III m – Marta Kurzak
IV m –Beata Bentlejewska
· Kat. I: Kobudo
I m – Michalina Domider
II m – Bartosz Kociołek
III m – Beata Bentlejewska
IV m – Anna Hyzopska
· Kat. J: Kata drużynowe
I m – Michalina Domider / Bartosz Kociołek / Beata Bentlejewska
II m – Emilia Stelmach / Paulina Dyduch / Laura Kawalska
III m – Iga Kaczorowska / Marta Kurzak / Wiktoria Wawrzko
IV m – Kamila Sękowska / Patrycja Białas / Julia Wabnic