Seminarium szkoleniowe przed Pucharem Polski i Pucharem Europy w kata oraz kumite (Chorzów, 17.11.2018r.)

Seminarium szkoleniowe przed Pucharem Polski i Pucharem Europy w kata oraz kumite (Chorzów, 17.11.2018r.)

GOPR0116JPG


W dniu 17.11.2018r. (sobota) w Chorzowie, w godzinach 9:30-11:30 odbyło się seminarium dla kadry zawodniczej Klubu ŚKK „GOLIAT”.

W seminarium udział wzięli zawodnicy reprezentujący Śląski Klub Karate „GOLIAT w Pucharze Polski oraz Pucharze Europy w dniach 24-25.11.2018r. w Radomiu.

Ponadto w zajęciach udział wzięli zawodnicy, którzy kandydowali do walk w najbliższych turniejach kumite do lat 14 (konkurencja lekki kontakt).IMG_8797jpg


Trening składał się z 3-bloków tematycznych.

Pierwszą częścią było ponowienie testu wytrzymałościowo-wydolnościowego, który zawodnicy przeszli 22.09.2018r. podczas pierwszego seminarium Klubowego. 

Celem była weryfikacja formy naszej kadry oraz porównanie wyników i progresu treningowego na przestrzeni ostatniego kwartału. 

Test ponownie został przeprowadzony przez Sensei Tomasza Mrowca, który jest autorem przygotowanego programu treningowego oraz jest odpowiedzialny za dokonanie analizy wyników naszych kadrowiczów.

IMG_9690jpg


Druga cześć treningowa podzielona była na dwie podgrupy.

Grupa pierwsza to zawodnicy lekkiego kontaktu w wieku do lat 14, która toczyła pojedynki kumite w komplecie ochraniaczy (ochraniacz goleń-stopa, napięstniki, szczęka, hogo, kask z kratką). 

Ze względu na bardzo liczną grupę młodych fighterów walki podzielone były na trzy grupy a zawodnicy dobierani według predyspozycji wagowej oraz wzrostu. 

Nad walkami oraz bezpieczeństwem nadzór sprawowała liczna grupa instruktorów pod kierownictwem Sensei Danuty Fydy-Granek. 

W walkach uczestniczyli zawodnicy z Chorzowa, Katowic, Tychów, Rudy Śląskiej, Bytomia, Siemianowic, Świętochłowic oraz Gliwic.

IMG_8794jpg

IMG_1962jpg

IMG_2619jpg


Druga grupa to zawodnicy turniejowi, którzy w w dniach 24-25.11.2018r. wystąpią w zawodach kata oraz kumite w Radomiu. 

Odbyli oni rozmowę organizacyjno-motywującą przeprowadzoną przez Sensei Jacka Walaszczyka. 

Omówione zostały szczegóły dotyczące wyjazdu na Puchar Polski i Puchar Europy oraz elementy związane z odpowiednim przygotowaniem psychicznym do turnieju i startu na macie.

IMG_8006jpg


Nasza kadra instruktorska stawiła się w składzie:

  • Sensei Danuta Fyda-Granek
  • Sensei Agata Walaszczyk
  • Sensei Tomasz Mrowiec
  • Sensei Michał Bodziony
  • Sensei Sebastian Cierpioł
  • Sensei Jacek Walaszczyk
  • Sensei Piotr Myga
  • Sempai Patrycja Stanek

IMG_2761jpg

Opiekę medyczną pełniła Sensei Agata Walaszczyk.

Nad całością seminarium nadzór sprawował Prezes Klubu ŚKK „GOLIAT” - Sensei Jerzy Walaszczyk, który na zakończenie spotkania omówił z kadrą instruktorską wprowadzenie nowej konkurencji turniejowej w naszym Klubie - walki kalaki - tj. walki z użyciem pałek - piankowych ;). 

Konkurencja ma zostać wprowadzona dla dzieci oraz ich rodziców w 2019r. :))

IMG_8745jpg


Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę oraz trening!

OSU!KLIKNIJ I OBEJRZYJ KRÓTKI SPOT Z TRENINGU


KLIKNIJ I OBEJRZYJ FILMIK Z SEMINARIUM