Sensei Bodziony Michał

3 DAN


Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem w 1989 roku od uprawiania Karate Kyokushin. W 1992 roku powstał Śląski Klub Karate "Goliat", w którego szeregi wstąpiłem. Przygodę z Kyokushin, z powodu zmiany stylu walki, zakończyłem w 1996 roku zdobywając szósty stopień uczniowski (5 kyu). W tym samym roku, jako Klub zmieniliśmy styl z Kyokushin na Oyama Karate, a ja ukończyłem kurs Instruktora sportu.

Pierwszy stopień mistrzowski zdobyłem w 2001 roku, natomiast w 2010 roku zdałem egzamin na 2 dan, u samego mistrza Sosu Shigeru Oyamy.


Jako instruktor wychowałem wielu utytułowanych zawodników, w tym Wicemistrza Europy, wielokrotnych Wicemistrzów i Mistrzów Polski. Kilku moich uczniów pomyślnie zdało egzamin na pierwszy stopień mistrzowski (1 dan), a jeden jest posiadaczem drugiego stopnia mistrzowskiego (2 dan). Obecnie w moich grupach trenuje około 100 zawodników. Wielu z nich regularnie startuje w turniejach, osiągając sukcesy zarówno w kraju jak i zagranicą. Najmłodszy uczeń ma 4 lata, a najstarszy ponad... 60 lat.


Pamiętajcie, że karate jest dla każdego niezależnie od wieku. Dzieci uczy dyscypliny, zaangażowania i poświęcenia, a dorosłym - zwłaszcza tym pracującym - pomaga się odprężyć, wyciszyć, a także odreagować stresy dnia codziennego.

 

Karate w moich sekcjach trenuje także grupa rodziców z dziećmi - z takich zajęć są same korzyści - dzieci ćwicząc z rodzicami zbliżają się do nich. Widząc jak rodzic ćwiczy nabierają szacunku starając się być takim jak Tata czy Mama, są dumni ze swoich Rodziców. Dorośli z kolei doświadczają na własnych "kościach i mięśniach", że trzeba dać coś z siebie, aby osiągnąć rezultat w postaci zdanego egzaminu na kolejny stopień. Daje im to niesamowitą satysfakcję i napędza do dalszego wysiłku. W ślad za nimi podąża dziecko, które chce dorównać Tacie i Mamie. W końcu trzeba kogoś naśladować i mieć wspólny temat do rozmów w domu :).

Zapraszam na zajęcia!