Sensei Fyda-Granek Danuta

4 DAN


Danuta Fyda-Granek, to instruktorka prowadząca treningi Oyama Karate w Tychach,

z ramienia Śląskiego Klubu Karate "Goliat". Ma 18 letni staż instruktorski. Jest wychowawcą wielu utytułowanych zawodników, w tym Mistrzów Polski, v-ce Mistrzów Polski, Mistrza Europy i v-ce Mistrzów Europy. Wśród uczniów jest kilku posiadających obecnie stopień mistrzowski (czarny pas).

Karierę zawodniczą rozpoczęła w 1997 roku i od tej pory zdobywała corocznie medalowe miejsca na zawodach lokalnych oraz ogólnopolskich. Była wielokrotną Mistrzynią Polski w kata i kumite, a w 1999 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Oyama Karate w kumite w kategorii otwartej kobiet w Nowym Jorku. Dwa lata później w Pucharze Świata IFK Kyukushin w Berlinie zajęła 3 miejsce.

        Stopień mistrzowski 1 dan zdobyła w 1999 roku, dwa lata później zdała na 2 dan, a w roku 2007, jako pierwsza kobieta w Polsce w Oyama Karate, zdobyła 3 dan. Wszystkie stopnie zdane przed mistrzem Soshu Shigeru Oyama. Również egzamin na 4 dan zdawała jako pierwsza Polka. Ostatni egzamin odbył się w 2016 roku.

 

       Zajęcia w Tychach prowadzi od 2004 roku propagując styl Oyama Karate wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie w Tychach trenuje około 300 zawodników. Wielu z nich regularnie startuje w turniejach, osiągając znaczące sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.