Mistrzostwa Polski w Kata i OYAMA CUP w konkurencji knockdown w Rzeszowie (24.03.2018r.).

Mistrzostwa Polski w Kata i OYAMA CUP w konkurencji knockdown w Rzeszowie (24.03.2018r.).

20180324_114106702_iOSjpg

Dnia 24 marca 2018 r. w Hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Rzeszowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w Knockdown, w których wzięło udział przeszło 230 zawodników z 30 klubów OYAMA PFK. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem 4 dan.

IMG_8291mjpg
Ceremonia rozpoczęcia Mistrzostw Polski w kata.

Śląski Klub Karate "GOLIAT" reprezentowało 20 zawodników:
 1. Domider Michalina (KATA)
 2. Zielińska Wanda (KATA)
 3. Kociołek Bartosz (KATA)
 4. Muszyński Jakub (KATA)
 5. Duczek Klaudia (KATA)
 6. Konieczny Julia (KATA)
 7. Stępniak Mikołaj (KATA)
 8. Lipiński Oskar (KATA)
 9. Duda Natalia (KATA)
 10. Gruszka Nadia (KATA)
 11. Jarek Klaudia (KATA)
 12. Taraska Klaudia (KATA)
 13. Gruszka Wiktor (KATA)
 14. Biernacki Maksymilian (KATA)
 15. Jabłoński Łukasz (KATA / KOBUDO)
 16. Rzeźnik Sebastian (KATA / KOBUDO)
 17. Twardowski Daniel (KATA / KOBUDO)
 18. Stanek Patrycja (KATA / KOBUDO / KNOCKDOWN)
 19. Pisula Jakub (KNOCKDOWN)
 20. Rożek Angelika (KNOCKDOWN)

20180324_152931835_iOSjpg
Ceremonia rozpoczęcia Pucharu Polski OYAMA CUP w knockdown.

Zawody otworzył Hanshi Jan Dyduch, Prezes Zarządu OYAMA PFK. W imprezie wziął także udział Wiceprezes OYAMA IKF ds. szkoleniowych Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan. Sędzią głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec), a obowiązki arbitrów maty pełnili Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok), Shihan Bogusław Plewka 5 dan (Lubliniec), Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), Sensei Danuta Fyda- Granek 4 dan (Katowice), Sensei Tadeusz Bednarczyk 4 dan (Oświęcim), Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków), oraz Sensei Tomasz Mrowiec 3 dan (Katowice).

20180324_115914533_iOSjpg

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i zostały sprawnie przeprowadzone m.in. dzięki pracy asystentów sędziego głównego: Sensei Mirosława Osiki 4 dan (Kraków), Sensei Jerzego Walaszczyka 4 dan (Katowice), Sensei Marka Kruka 2 dan (Turek) i Sensei Andrzeja Guzika 2 dan (Dobczyce).

Przed południem rozegrano Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencjach KATA i KATA Z BRONIĄ (Oyama Kobudo) z udziałem około 180 osób, w 14 kategoriach, uwzględniających wiek, płeć i poziom wyszkolenia zawodników. Pojedynki były zacięte, szczególnie w konkurencji Kata. Poczynając od juniorów starszych wzwyż, awansowanie do pierwszej czwórki MP dodatkowo kwalifikowało do udziału w tegorocznym Pucharze Europy OYAMA IKF w Radomiu. Na zakończenie Mistrzostw Polski, 3-osobowe reprezentacje z Krakowskiego Klubu OYAMA i Lubskiego Klubu Karate OYAMA, wykonały nowe formy walki- Kumite No Kata 1 i 3, w ramach pokazowej konkurencji KATA ZESPOŁOWE. Najlepszymi zawodnikami MP uznano: Dominikę Ziółek (Legionowo) i Jakuba Kowalika (Piotrków Trybunalski), którzy zdobyli po dwa złote medale.

Kapitalnie spisała się nasza Tyska grupa karateków w konkurencji kata, trenowana na codzień pod okiem Sensei Danuty Fydy-Granek, która wywalczyła dla naszego Klubu aż 8 medali w tej konkurencji !!!

Sensei Izabela Cierpioł i Sensei Sebastian Cierpioł, nadzorujący i odpowiedzialni w naszym Klubie za kadrę kata i kobudo przez cały turniej wspierali naszych młodych zawodników udzielając cennych rad przed startem.

20180324_150640442_iOSjpg

Tego samego dnia po południu, odbył się II Puchar Polski OYAMA CUP w konkurencji KNOCKDOWN, z udziałem przeszło 40 zawodniczek i zawodników w kategoriach: Seniorów (18-35 lat) oraz Seniorów Starszych (powyżej 35 lat). Rywalizację poprzedziła uroczystość przekazania okolicznościowych podziękowań oraz pucharów laureatom Rankingu Najlepszych Sportowców OYAMA PFK w 2017 roku. Okazałe trofea wręczał Hanshi Jan Dyduch, który na ręce Sensei Patrycjusza Mostka 4 dan złożył gratulacje i wyrazy uznania dla całego komitetu organizacyjnego zawodów.

20180324_150017621_iOSjpg
Sensei Jerzy Walaszczyk podczas odbierania nagród za ranking najlepszych Klubów i trenerów

Nasz Klub, Prezes, trenerzy i zawodnicy otrzymali następujące wyróżnienia:
 • odebranie przez Prezesa Klubu pucharu za II-miejsce w rankingu najlepszych klubów w Polsce w 2017r.
 • odebranie przez Prezesa Klubu pucharu za wysokie wyniki pracy trenerskiej w 2017r.
 • najlepszy junior w rankingu sportowców w 2017 - Łukasz Jabłoński
 • najlepsza juniorka młodsza w rankingu sportowców w 2017 - Nadia Gruszka
 • najlepszy junior młodszy w rankingu sportowców w 2017 - Mikołaj Stępień
 • wyróżnienie za wysokie wyniki w sezonie 2017 - Marek Żelazny
Odebranie tak prestiżowych nagród w rankingu najlepszych klubów oraz trenerów to wynik pracy całego naszego zespołu instruktorów, którzy na co dzień szkolą, motywują i zarażają pasją naszych mistrzów w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych.

IMG_9749mjpg

Puchar Polski przyniósł sporo przetasowań w dotychczasowej czołówce Knockdown. Niespodzianką były przegrane pojedynki utytułowanych zawodników: Jakuba Kowalika i Darii Cieślińskiej (Piotrków Trybunalski), Patryka Kosturka (Rzeszów) czy Justyny Cyrulik (Kraków Oyama). Jak zwykle, dynamiczne a zarazem najlepsze technicznie walki, obserwowaliśmy w kategoriach lekkich i średnich.

Rewelacyjnie spisała się nasza wielokrotna Mistrzyni Polski oraz Mistrzyni Europy z 2016r. na codzień trenująca u Sensei Jacka Walaszczyka - Sempai Angelika Rożek, która pokonała utyułowaną multimedalistkę Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - Sensei Justynę Cyrulik z Krakowa.

Kapitalny występ zaliczyła również nasza Klubowa instruktorka i koleżanka z sekcji - Sempai Patrycja Stanek. Patrycja wygrała pierwszą, bardzo ciężką walkę z wymagającą przeciwniczką (zwyciężczynią Oyama Cup z 2017r.). Druga walka, po trzech dogrywkach i wadze została nieszczęśliwie oceniona niejednogłośną decyzją sędziów dla jej oponentki. Ze względu na kontuzję kolana oraz ręki, Sempai Patrycja nie mogła podjąć dalszej walki o medalową pozycję. Oprócz konkurencji kumite, Sempai Patrycja wywalczyła Mistrzostwo Polski w konkurencji kata.

Sempai Jakub Pisula zaliczył bardzo dobrą walkę lecz decyzją sędziów przegrał pojedynek i tym samym nie zakwalifikował się do walki finałowej kończąc występ z trzecią lokatą.

Funkcję medyczną oraz rehabilitacyjną pełniła nasza niezawodna Sensei Agata Walaszczyk, która szybko przywracała do zdrowia naszych fighterów po wyczerpujących walkach.

Wielkie podziękowania dla naszych wiernych kibiców, rodziców i sympatyków naszego Klubu, którzy zawsze stają na wysokości zadania i głośno nas dopingują :)

IMG_8275mjpg

Efektowne puchary i oryginalne medale wręczali Hanshi Jan Dyduch, Shihan Andrzej Pierzchała i Shihan Witold Choiński. Trofea przygotowała firma SUTEMI z Wadowic. Fotoreportaż zrealizował Sensei Radosław Dyduch. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski dofinansowała OYAMA Polska Federacja Karate.

GRATULACJE DLA NASZYCH MISTRZÓW I TRENERÓW. 
ŻYCZYMY DALSZYCH, WIELKICH SUKCESÓW!

OSU!


Galeria zdjęć z Mistrzostw Polski w Kata:
http://oyama-foto.pl

Galeria zdjęć z Pucharu Polski OYAMA CUP:
http://oyama-foto.pl


WYNIKI ZAWODÓW:


XXIV MISTRZOSTW POLSKI OYAMA PFK W KATA

Konkurencja: KATA

 

Dziecko Dziewczęta

 1. Twardowska Alicja, Kraków Koyama

 2. Domider Michalina, Katowice Goliat

 3. Zielińska Wanda, Katowice Goliat

  Ginalska Ewa, Radom

 

Dziecko Chłopcy

 1. Kociołek Bartosz, Katowice Goliat

 2. Imiołczyk Oskar, Herby

 3. Bajdor Jan, Piotrków Trybunalski 

  Pralas Marko, Warszawa

 

Młodziczki

 1. Sułkowska Paulina, Rzeszów

 2. Pieczonka Karolina, Rzeszów

 3. Bartoszek Klaudia, Łódź 

  Stach Natalia, Olkusz

 

Młodzicy

 1. Stępniak Mikołaj, Katowice Goliat
 2. Tracz Jan, Olkusz
 3. Lipiński Oskar, Katowice Goliat 
 4. Sochan Adam, Łódź

 

Juniorki Młodsze

 1. Gierałka Maja, Turek
 2. Klimowicz Katarzyna, Kozienice
 3. Duda Natalia, Katowice Goliat

 

Juniorzy Młodsi

 1. Matczak Patryk, Łódź
 2. Winiarski Jan, Rzeszów
 3. Siegieńczuk Nikodem, Białystok

 

Juniorki

 1. Chylińska Dominika, Oświęcim
 2. Jenżak Michalina, Kozienice
 3. Tyszko Julia, Piotrków Trybunalski

 

Juniorzy

 1. Furgaliński Grzegorz, Olkusz
 2. Jagła Bartosz, Łódź
 3. Drzewiecki Jakub, Wieliczka

 

Juniorki Starsze

 1. Sudoł Gabriela, Rzeszów
 2. Kowal Kinga, Olkusz
 3. Wójcik Maja, Kraków Koyama

 

Juniorzy Starsi

 1. Grabski Maciej, Tarnobrzeg
 2. Piasecki Jakub, Kraków Koyama
 3. Jabłoński Łukasz, Katowice Goliat

 

Seniorki

 1. Stanek Patrycja, Katowice Goliat
 2. Gałuszka Marlena, Kraków KAS
 3. Wojciechowska Karina, Piotrków Trybunalski

 

Seniorzy

 1. Kitowski Kacper, Piotrków Trybunalski
 2. Rzeźnik Sebastian, Katowice Goliat
 3. Twardowski Daniel, Katowice Goliat

 

Mistrzynie

 1. Ziółek Dominika, Legionowo
 2. Skalniak Kinga, Olkusz
 3. Bajrasz Klaudia, Rzeszów

 

Mistrzowie

 1. Kowalik Jakub, Piotrków Trybunalski
 2. Świder Rafał, Rzeszów
 3. Bandziak Radosław, Lubsko

 

Konkurencja: KOBUDO

 

Juniorki

 1. Chylińska Dominika, Oświęcim
 2. Wasilewska Maria, Koło
 3. Muraszewska Anita, Turek

 

Juniorzy

 1. Hebda Kacper, Wieliczka
 2. Drzewiecki Jakub, Wieliczka
 3. Furgaliński Grzegorz, Olkusz

 

Juniorki Starsze

 1. Leboniuk Małgorzata, Sosnowiec
 2. Wójcik Maja, Kraków Koyama
 3. Królikowska Natalia, Turek

 

Juniorzy Starsi

 1. Piasecki Jakub, Kraków Koyama
 2. Uzar Sebastian, Tarnobrzeg
 3. Grabski Maciej, Tarnobrzeg

 

Seniorki

 1. Ziółek Dominika, Legionowo
 2. Bajrasz Klaudia, Rzeszów
 3. Skalniak Kinga, Olkusz

 

Seniorzy

 1. Kowalik Jakub, Piotrków Trybunalski
 2. Kosturek Mateusz, Rzeszów
 3. Świder Rafał, Rzeszów

 

 

Najlepsza Zawodniczka

Ziółek Dominika, Legionowo


Najlepszy Zawodnik
 

Kowalik Jakub, Piotrków Trybunalski

 

WYNIKI II PUCHARU POLSKI „OYAMA CUP”

 

Konkurencja: KNOCKDOWN

 

Seniorki, -55 kg, Gala

 1. Szewczyk Paulina, Sosnowiec
 2. Cieślińska Daria, Piotrków Trybunalski

 

Seniorki, -60 kg

 1. Sobiło Ewa, Rzeszów
 2. Szewczyk Karolina, Sosnowiec
 3. Gałuszka Marlena, Kraków KAS

 

Seniorki, -65 kg

 1. Broda Aleksandra, Kraków Oyama
 2. Pasternak Kinga, Kraków KAS
 3. Bajrasz Klaudia, Rzeszów

 

Seniorki, +65 kg, Gala

 1. Rożek Angelika, Katowice Goliat
 2. Cyrulik Justyna, Kraków Oyama

 

Seniorzy, -70 kg

 1. Wasiak Paweł, Turek
 2. Krupa Michał, Kraków Koyama
 3. Szymański Kamil, Piotrków Trybunalski

 

Seniorzy, -80 kg

 1. Kosturek Mateusz, Rzeszów
 2. Czopek Wiktor, Brzeszcze
 3. Michalak Mikołaj, Koło

 

Seniorzy, -90 kg

 1. Kwapień Łukasz, Kraków Oyama
 2. Chrustowicz Tomasz, Warszawa
 3. Abratkiewicz Paweł, Piotrków Trybunalski

 

Seniorzy, +90 kg, Gala

 1. Chlabicz Adam, Białystok
 2. Zabrocki Patryk, Brzeszcze
 3. Pisula Jakub, Katowice Goliat

 

Seniorzy Starsi, -80 kg

 1. Sukmanowski Mariusz, Herby
 2. Swoboda Rafał, Katowice WR1
 3. Kobus Leszek, Białystok

 

Seniorzy Starsi, +80 kg, Gala

 1. Gierek Bogusław, Bochnia
 2. Dadak Łukasz, Brzeszcze