Relacja z seminarium kumite kadry ŚKK "GOLIAT" (Chorzów, 22.09.2018r.)

Relacja z seminarium kumite kadry ŚKK "GOLIAT" (Chorzów, 22.09.2018r.)

IMG_1170JPG

W dniu 22.09.2018r. (sobota) w Chorzowie, w godzinach 9:30-11:30 odbyło się seminarium dla kadry zawodniczej Klubu ŚKK „GOLIAT”. 

W seminarium udział wzięli wyselekcjonowani zawodnicy z m.in. Chorzowa, Tychów, Bytomia i Katowic, którzy będą reprezentować nasz Klub podczas najbliższych zawodów w sezonie 2018.

IMG_3757JPG

Trening podzielony został na trzy bloki tematyczne:

 

1.   Test wydolnościowy (prowadzący: Sensei Tomasz Mrowiec)

2.   Trening w zakresie technik obrotowych (prowadzący: Sensei Jacek Walaszczyk)

3.   Trening biegowy (prowadzący: Sensei Jacek Walaszczyk)


Seminarium rozpoczęto intensywną rozgrzewką. 

Pierwsza część szkolenia była bardzo wymagająca!

IMG_1309JPG

Sensei Tomasz Mrowiec poprowadził test wytrzymałościowo-wydolnościowy w celu zweryfikowania formy naszej kadry. Po każdym zakończonym ćwiczeniu odnotowywane były wyniki, które zostaną porównane przy ponownym sprawdzianie, który odbędzie się w lisopadzie br.

Zawodnicy wykonywali starannie przygotowane zestawy ćwiczeń opracowane przez Sensei Tomka specjalnie pod kątem zawodów i wydolności podczas walki na macie.

BYŁO BARDZO CIĘŻKO!

Po teście zawodnicy mieli krótką przerwę na regenerację, uzupełnienie płynów oraz cukru :)


Druga część szkolenia przeprowadzona została przez Sensei Jacka Walaszczyka w zakresie technik obrotowych. 

Powtórzone zostały elementy treningowe oraz elementy omawiane podczas wcześniejszych seminariów. Ponadto zawodnicy wykonywali zaawansowane techniki obrotowe w powietrze oraz w parach z użyciem tarcz treningowych.

seminar kadry klubu 201809 114JPG

Dzięki macie, którą wyłożona była sala treningowa zawodnicy bez oporów o urazy mogli wykonywać techniki obrotowe z powietrza łącznie z „przewrotkami” polegającymi na kopnięciu techniki obrotowej z powietrza w trakcie wykonywania przewrotu w przód (niepełnego salta).W treningu udział wzięli zawodnicy z każdej kategorii wiekowej oraz wagowej, tj. od 8-roku życia do kategorii +18 ;)
seminar kadry klubu 201809 70JPG
IMG_1337JPG


Trzecim etapem treningu był wspólny bieg na pełnowymiarowym stadionie. Nasi kadrowicze pokonali kilka okrążeń dookoła boiska kończąc tym samym trening specjalistyczny w miłej i przyjemnej atmosferze (zmęczeni ale szczęśliwi) ;)

IMG_0470JPG

Podczas seminarium obecna była Sensei Danuta-Fyda Granek wraz z Sensei Małgorzatą Gąsior, które bacznie obserwowały zmagania licznej grupy tyskiej oraz innych zawodników, wspomagając ich podczas treningu oraz przeprowadzając sesję fotograficzną. 


Wszyscy mieli ręce pełne roboty a zawodnicy ciężko pracowali w drodze po mistrzostwo! 

Dziękujemy i do zobaczenia na następnym (OBOWIĄZKOWYM) seminarium z zakresu kumite i szkolenia sędziowskiego, które odbędzie się dnia 05.10.2018r. przy ulicy szkolnej w godzinach 19:30-21:30. 


OSU!


KRÓTKI FILMIK Z SEMINARIUM DO OBEJRZENIA POD PONIŻSZYM LINKIEM:
https://www.facebook.com/karategoliat/videos/538676969925486/